Sunucu Nedir ? Nasıl bir sunucu tercih etmeliyim ?

  • 23 Mart 2018

Sunucu hizmeti aldığınız web bosting veya bayi hosting gibi hizmetleri sağladığımız alt yapıdır. Sunucular üzerinde web sitenizin yayında kalması için gerekli yazılımlar mevcuttur bunlar Veri tabanı,FTP ve web server gibi isimlendirilir.

Sunucu Hizmetini ne zaman tercih etmeliyim ?

Fiziksel sunucuları web hosting veya Bayi hosting paketleri yetersiz geldiği zaman tercih etmeye başlayabilirsiniz.

Paylaşımlı hosting hizmetlerin de %25 cpu limiti 512 MB PHP ram kullanım limiti mevcuttur günlük ortalama 10 bin ziyaretçiyi geçtikten sonra siteye göre değişkenlik gösterse de Fiziksel veya sanal sunucu ihtiyacı doğmaktadır böyle durumlarda sunuculara geçiş yapabilirsiniz.

Aynı şekilde sitenizde yüksek hit olmasa bile önemli bir proje örneğin E-ticaret sitesi ise müşterilerinize ziyaretçilerinize daha iyi bir hizmet sunmak için aynı şekilde Fiziksel veya Sanal sunucu tercih edebilirsiniz.

Sunucu Hizmetlerin de Destek Durumu

Metin2Panel olarak Tüm fiziksel ve Sanal sunucularda ücretsiz destek garantisi vermekteyiz.Sunucunun kurulumundan kurulum sonrası taşıma ve php desteğine kadar ücretsiz sağlıyoruz.Müşterimiz olarak sunucu kiraladıktan sonra tek yapmanız web hosting hizmetin deki gibi sitenizi yönetmektedir sunucu üzerindeki tüm işlemler bizim ekibimiz tarafından ek ücret alınmayarak ücretsiz gerçekleştirilmektedir.

Sunucu Kiralarken nelere dikkat edilmeli ?

Sunucu hizmeti alırken mutlaka sunucu firmasının destek verip vermediğinden emin olmalısınız.Fiziksel sunucularda bir çok olasılık olduğu için olası bir teknik sorunda sunucu firmasının desteği büyük önem arz etmektedir.

Sunucu temin ederken önerimiz Türkiye konumlu sunucular tercih etmenizdir olası bir teknik arızada sunucu firmanız fiziki müdahale daha hızlı yaparak çözüm süresi kısalacaktır.